Produkcja

Meble tapicerowane i twarde produkowane przez firmę WIPMEB są meblami tworzonymi z pasji i zamiłowania do piękna. Aby sprostać Państwa wysokim wymaganiom nasz zakład wyposażony jest w innowacyjne technologie. Nowoczesne maszyny znajdują się od stolarni po krojownię.

Proces powstawania mebli tapicerowanych jest wieloetapowy. Jednym z punktów znajdujących się na drodze do powstania mebla jest krojownia, w której to powstają wykroje, z których w późniejszym etapie szwaczki szyją pokrowce. Dzięki automatycznemu cutterowni jesteśmy w stanie zapewnić precyzję i powtarzalnoś

kształtu cięcia bez względu na rodzaj tkaniny, przy jednoczesnej optymalizacji zużycia materiału.

Nie było by nowoczesnej krojowni bez lagowarki. Zwiększa ona w krótkim czasie ilość warstw materiału w porównaniu z metodami ręcznymi, co jest szczególnie istotne w przypadku materiałów elastycznych, delikatnych i trudnych w warstwowaniu, wymagających specjalnej obsługi. Kolejną istotną zaletą naszej lagowareki jest zapewnienie jednakowego naprężenia na wszystkich warstwach w układzie rozkroju. Co w efekcie daje nam dokładnośc wykrojów oraz jakość i precyzję zszywania.

Kolejnym kluczowym etapem w produkcji mebli tapicerowanych i twardych jest stolarnia. Dzięki nowoczesnej pile panelowej do rozkroju płyty otrzymaliśmy wysoką optymalizację procesu produkcyjnego. Nasza Firma mając na uwadze ochronę środowiska inwestuje w systemy inteligentnego zarządzana energią. Systemy te pozwalają na obniżenie kosztów produkcji przy jednoczesnym jej wzroście.

Przyszłość naszej stolarni niewątpliwie jest również związana z maszyną do nestingu. Pozwala one na obróbkę materiału w skład którego wchodzi cięcie wiercenie i frezowanie, co jest szczególnie ważne przy produkcji mebli twardych. Dzięki wysokiemu stopniu wykorzystania materiału, obniżeniu kosztów energii i niewielkim zapotrzebowaniu na miejsce możemy swobodnie konkurować ceną oraz jakością produktu.

Po zbiciu szkieletów, które odbywa się na naszej stolarni meble tapicerowane przechodzą do kolejnego działu- oklejarni. Tam przy użyciu kleju dwuskładnikowego na bazie wodnej surowe szkielety nabierają miękkości pianki i wytrzymałości bonelli. Stosowane przez nas kleje nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Wpisuje się to w politykę firmy przykładającej duże znaczenie do ochrony środowiska.

Miejscem gdzie meble tapicerowane otrzymują ostateczny wygląd jest tapicernia. Wyposażona ona jest w najwyższej klasy pneumatyczne stoły tapicerskie, których główna zaletą jest system pozycjonujący wysokość podnoszenia. Zastosowanie tych stołów pozwoliło na zwiększenia wydajności pracy tapicera przy jedoczesnym dbaniu o komfort pracy.

Mamy nadzieję, że dzięki wysiłkowi całego zespołu i naszej miłości do mebli efekty naszej pracy zostaną przez Państwa docenione.

               

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Postaramy się najlepiej jak to możliwe pomóc i odpowiedzieć na Państwa pytania.
Jesteś zainteresowany współpracą? Napisz lub zadzwoń a na pewno się skontaktujemy.

Zapraszamy do kontaktu:

 • WIPMEB SP. Z O.O.
 • adres:
  ul. Powstańców Warszawskich 14
  38-400 Krosno
  NIP: 6842550856
  REGON: 180384564
 • tel./fax: +48 13 43 633 72
 • email: [email protected]
 • tel.: +48 13 43 631 73
 • tel.: +48 13 43 631 74